Choroby nowotworowe

Terapia dla osób w trakcie oraz po chemio- i radioterapii

Z badań klinicznych wynika, że osoby, które zostały poddane regularnej terapii ortomolekularnej w trakcie chemio- i radioterapii, łagodniej znosiły jej skutki uboczne, a czas trwania ich leczenia znacząco się skrócił.

Co więcej, skuteczność chemioterapii i radioterapii wzrastała podczas przyjmowania preparatów ortomolekularnych, a u pacjentów, którzy kontynuowali regularne przyjmowanie preparatów po zakończeniu chemio- i radioterapii incydenty nawrotu choroby znacząco się obniżyły.

Terapia ortomolekularna umożliwia skuteczne przeprowadzenie procesu apoptozy. Proces apoptozy polega na samo uśmiercaniu się komórek nowotworowych. U zdrowego człowieka proces apoptozy przebiega nieustannie 24 godziny na dobę, co pozwala na bieżąco usuwać komórki zużyte, uszkodzone, zakażone czy zmutowane, które mogłyby zagrażać prawidłowemu funkcjonowaniu Twojego organizmu. Do eliminacji tych komórek dochodzi bez wywoływania stanu zapalnego czy uszkodzeń tkanek.

Terapia ortomolekularna kontroluje proces angiogenezy. Proces ten polega na zahamowaniu wzrostu naczyń krwionośnych zaopatrujących guz w tlen i składniki odżywcze. Pozbawiony tlenu i składników odżywczych guz w efekcie obumiera.

Terapia ortomolekularna pozwala na zmniejszenie ekspresji genów powodujących powstanie nowotworu, przy równoczesnym zwiększeniu ekspresji genów, które hamują progresję komórek rakowych, co zapobiega rozrostowi guza, jak również jego dalszym przerzutom.
Terapia ortomolekularna spowalnia wzrost guza poprzez zatrzymanie jego cyklu komórkowego oraz hamuje proces metastazy czyli tworzenia przerzutów.

Terapia ortomolekularna likwiduje głód komórkowy, który jest pierwotną przyczyną rozwoju wszystkich nowotworów.

Terapia ortomolekularna odbudowuje zniszczoną florę bakteryjną jelit pacjenta onkologicznego, co jest gwarancją prawidłowego wchłanianie się substancji odżywczych z jelita. Na skutek uszkodzenia śluzówki jelit i braku bakterii probiotycznych pacjenci doświadczają chronicznych biegunek lub zaparć.

Terapia ortomolekularna umożliwia skuteczną regenerację newralgicznych dla organizmu organów, które są najbardziej narażone na uszkodzenia podczas chemio- i radioterapii takich jak wątroba, śluzówka jelita, śluzówka żołądka, szpik kostny i mózg.

Terapia ortomolekularna w znaczący sposób zmniejsza poziom stresu oksydacyjnego, który tworzy sprzyjające środowisko do progresji zmiany nowotworowej.

Terapia ortomolekularna skutecznie usuwa z organizmu substancje kancerogenne takie jak bisfenol, formaldehyd, aluminium, rtęć czy ołów.

Terapia ortomolekularna łagodzi wewnętrzne napięcia, lęki i zrezygnowanie jakie często towarzyszom osobom cierpiącym z powodu chorób nowotworowych. Przywraca równowagę psychiczną i odbudowują spokój wewnętrzny, bez którego ciężko jest wyjść z jakiejkolwiek choroby.